Vacatures vinden

Image
Vorig functietype
Volgend functietype
vorige onderwijssector
volgende onderwijssector
vorige regio
volgende regio

Sterrenschool in Ermelo

Op maandag 20 augustus 2012 opent de Sterrenschool Ermelo haar deuren. De Sterrenschool Ermelo is een nieuw schoolconcept binnen VGPO Veluwe Plus.

De ontwikkelingen van een gewone basisschool naar een modern vijfsterren kindcentrum, dat kinderen en ouders ruimte biedt, zijn momenteel in volle gang.

De Sterrenschool Ermelo baseert zich op vijf kenmerken:

-opvang en onderwijs in één christelijk pedagogisch klimaat

Binnen zowel het onderwijs als de kinderopvang wordt gewerkt aan één positieve christelijke sfeer van liefde en respect, met dezelfde afspraken en regels, waarbinnen alle kinderen zich prettig en gewaardeerd voelen.

-maatwerk voor ieder kind

Op de Sterrenschool Ermelo volgt ieder kind zijn of haar eigen ontwikkelingspad. de zogenoemde 'leerreis'. Binnen de leerreis is er veel aandacht voor de basisvaardigheden taal, rekenen en lezen, maar wordt ook ruimte gegeven voor de talentontwikkeling van elk kind. Maatwerk in een rijke leeromgeving, zowel in het onderwijs als in de kinderopvang. Leren met behulp van iCT en leren door ICT worden daarbij als vanzelfsprekend gezien.

- uitblinken in taal, lezen en rekenen

Om ieder kind deze basisvaardigheden goed mee te geven, zijn er specialisten die deze vakken geven.

- flexibele openingstijden

De aanvangstijden van kinderen op De Sterrenschool Ermelo verschillen. Kinderen beginnen om 8.00 uur, 8.30 uur of 9.00 uur en stoppen met onderwijs om 14.00 uur, 14.30 uur of 15.00 uur, afhankelijk van de dynamiek van het gezin. Uiteraard kan het kind na deze tijd verder leren of spelen in de opvang. Dat kan tot 19.00 uur. Hierdoor krijgen kinderen en ouders ruimte om werk, privé, onderwijs en opvang beter te combineren. De Sterrenschool Ermelo heeft de ambitie om 52 weken per jaar open te zijn. Van die 52 weken zal dan 48 weken onderwijs worden gegeven. Ouders hebben vervolgens de vrijheid om -binnen een aantal regels- zelf de vakanties en vrije dagen te plannen.

- binding met de buurt

De Sterrenschool Ermelo zoekt in de buurt naar mensen met bepaalde expertise (denk aan muziek of fotografie). Deze experts krijgen de mogelijkheid gebruik te maken van de voorzieningen in het schoolgebouw. Daarnaast kunnen deze experts een rol vervullen in het onderwijs, met name als het gaat om talentontwikkeling van kinderen. Dit kan door bijvoorbeeld gastcolleges te verzorgen.

Voor de oudere leerlingen worden in de omgeving van de school maatschappelijke stages gezocht om in het kader van goed burgerschap de kinderen voor te bereiden op verantwoorde deelname in de maatschappij.

Meer informatie: www.sterrenschoolermelo.nl.

Vragen? Mail naar info@sterrenschoolermelo.nl of bel met de manager onderwijs van de Sterrenschool Ermelo, Gert Westerik: 06-33587696, of de manager kinderopvang, Linda van der Deure: 06-17461804